איך לעשות כסף באינטרנט – כל השיטות לעשות כסף מהבית באינטרנט

איך לעשות כסף באינטרנט

איך לעשות כסף באינטרנט זו השאלה ששאלתי את עצמי לא מעט פעמים כשהתחלתי את הצעדים הראשונים שלי בעולם האינטרנט. אז עוד לא צצה המילה דיגיטל, כן זה היה כל כך מזמן. אז לעשות כסף מהבית תמיד היה החלום שלי. טוב נו לא רק שלי אלא של כל בנאדם שני שאני פוגש ברחוב. השאלה איך עושים מהבית מעסיקה הרבה מאוד אנשים שמחפשים כל הזמן שיטות חדשות לייצר הכנסות פאסיביות באמצעות האינטרנט.

צריך להגיד את זה כבר עכשיו, נוצרה תדמית די גרועה לכל העולם הזה של לעשות כסף מהבית. הרבה מנטורים וגורואים התלבשו על התחום, הבטיחו לעשרות אלפי ישראלים עתיד מזהיר, מכרו קורסים שונים ומשונים שאמורים לעזור לתלמידים לבנות עסק אינטרנטי ולייצר כסף מהבית. אני חושב שהסיבה העיקרית לאכזבה של הרבה ישראלים מהתחום הזה היא פשוטה, זה אשכרה עסק אמיתי שצריך לנהל ולתחזק. העובדה שאין לך עובדים שכירים, שכירות על משרד, מלאי וכדומה – לא הופכת את העסק הזה לפחות מסובך מחנות נעליים בקניון או כל עסק קלאסי אחר. חשוב לציין כי עבודה מהבית במחשב תהיה בדרך כלל כאשר הסטטוס שלכם יהיה פרילנסר ותצטרכו להוציא חשבונית, קבלות וכל השיט הזה. ישנם מקומות שמוכנים להעסיק שכירים מהבית אבל זה בעיקר בשוליים ורוב החברות ירצו לעבוד אתכם במודל עצמאי עם חשבונית כך שחשוב לדאוג לכך מראש.

אז במאמר הזה אני רוצה לנפץ לכם כמה מיתוסים ותכלס באמת לעזור לכם להבין האם החלום הזה של לעשות כסף מהבית באמת מתאים לכם ויכול לקרות.

נתחיל מההתחלה, מה זה בכלל לעשות כסף באינטרנט ועוד מהבית?

לעשות כסף באינטרנט מהבית (היום בשנת 2020) זה למעשה להקים עסק אינטרנטי שאיננו מצריך מכם יציאה למשרד, פגישות תכופות, ניהול עובדים רבים והוא לא טומן בחובו סיכונים כספיים גדולים. הסיכון העיקרי בעסקים אינטרנטיים מהבית זה בעיקר הזמן שלכם, שאם תשאלו אותי זה משאב הרבה יותר יקר מכסף או כל דבר אחר.

לעשות כסף מהבית לא מתאים לאנשים שאוהבים "לצאת" לעבודה וזקוקים לסביבה חברתית עשירה במקום העבודה שלהם. לעשות כסף מהבית זה משהו שמתאים לאנשים שיכולים לעבודה שעות מרובות לבד, בעלי משמעת עצמית גבוהה וכאלו שיש בהם הרבה סקרנות וסבלנות ללמידה עצמית.

אמנם יש הרבה מאוד מתחמי עבודה משותפים שיכולים לעזור לכם לצאת מהבית ועדיין לנהל עסק אינטרנטי משלכם יחד עם סביבת עבודה שיש בה אנשים אבל בסופו של דבר, עסק אינטרנטי יכלול תמיד עבודה עצמאית שלכם ואתם די לבד בסיפור הזה.

איך לעשות כסף באינטרנט בתחומי הדיגיטל השונים

אחרי שהבנו מה זה אומר לבנות עסק אינטרנטי או לעשות כסף מהבית באמצעות האינטרנט ומה זה מצריך מכם, בואו ננסה להבין מה התחומים והנושאים שלדעתי מתאימים לבניית עסק אינטרנטי מהבית בעצמכם לגמרי.

פרסום בפייסבוק

אחד התחומים שצומחים בצורה מרשימה בעולם הדיגיטל הוא הפרסום בפייסבוק. אלפי עסקים בישראל משתמשים בפייסבוק כפלטפורמה פרסומית עיקרית בעסק שלהם ומייצרים באמצעותה תוצאות מעולות בדמות לידים וחשיפות רלוונטיות בקרב קהלי היעד שלהם. פרסום בפייסבוק הוא תחום קלאסי לעבודה מרחוק או כדי לעשות כסף מהבית מהסיבה הפשוטה שהצורך בפגישות ובמגע אישי יומיומי עם הלקוחות כמעט ולא קיים. ניתן לנהל קמפיינים ממומנים בפייסבוק לצד ניהול דף פייסבוק ודפים עסקיים בפייסבוק מרחוק בצורה פשוטה ונוחה. אין צורך בפגישות שבועיות פרונטליות כדי לבצע את העבודה הזו בצורה מצוינת, שיחות טלפון, קבוצת ווטסאפ ותקשורת בדואר אלקטרונית מספיקה לגמרי כדי לנהל פרויקטים מהסוג הזה בהצלחה.

לעשות כסף מהבית דרך שיווק בפייסבוק רלוונטי לכאלו שמסוגלים לנהל קמפיינים בפייסבוק לעסקים קטנים ובינוניים, לתת מענה יומיומי, לכתוב ברמה גבוהה פוסטים ותכנים שיווקיים בפייסבוק וכמובן לעשות את כל זה בהצלחה. ניהול של קמפיינים בפייסבוק עבור 5-10 לקוחות עסקיים אמור להספיק למשכורת מכובדת וסבירה לכל מי שמעוניין לעשות כסף מהבית דרך האינטרנט.

פרסום בגוגל

אם פרסום בפייסבוק מצריך קשר מרחוק יומיומי שוטף עם הלקוחות העסקיים שלנו, פרסום בגוגל דורש אפילו הרבה פחות מכך. פרסום ממומן בגוגל הוא למעשה ניהול של קמפיינים בגוגל ברשת החיפוש, ברשת המידה וביוטיוב בעבור לקוחות עסקיים קטנים ובינוניים.

פרסום בגוגל מתאים כמעט לכל עסק שיש לו אתר אינטרנט או דף נחיתה ומעוניין לייצר טראפיק איכותי ורלוונטי שיהפוך בחלקו בסופו של דבר ללקוחות משלמים.

הרעיון המרכזי בפרסום בגוגל לדעתי הוא בעיקר רמה מקצועית גבוהה. גוגל נחשבת למערכת פרסום קצת יותר מורכבת ממערכת הפרסום בפייסבוק ונדרשת רמה טכנית גבוהה יותר כדי להגיע לתוצאות באמת מעולות. פרסום בגוגל לעסקים קטנים ובינוניים איננו מצריך קשר יומיומי רצוף עם הלקוח, אינו מצריך ברוב המקרים עבודות גרפיקה או אנשי מקצוע נוספים פרט למנהל הקמפיין. כל אלו הופכים את התחום של פרסום בגוגל לרווחי במיוחד עבור כאלו שרוצים לעשות כסף מהבית ומחפשים תחומים שמאפשרים זאת בצורה נוחה.

עיצוב גרפי

עולם הגרפיקה והעיצוב עובר בשנים האחרונות שינויים משמעותיים. הרבה תוכנות חדשות ופשוטות יוצאות לשוק כמו crello או canva שמאפשרות לבעלי עסקים לעצב בעצמם חלק גדול מהתכנים הפרסומיים ולמעשה מייתרים את הצורך במעצב גרפי צמוד. דווקא משום כך, במציאות של היום הופך תפקידו של המעצב הגרפי למשמעותי הרבה יותר מבעבר. היכולת של המעצב הגרפי לבטא את היתרונות והבידול של העסק באמצעות עיצוב לוגו לעסק, עיצוב גרפי איכותי וייחודי יכולים לעזור להגדיל הכנסות ולחזק את העסק מבחינת בידול, מיתוג עסקי ועוד.

כשמדברים על עיצוב גרפי כדרך לעשות כסף באינטרנט מהבית, צריך להגיד כמה דברים חשובים. מעצב גרפי שיוכל להתפרנס בכבוד מהבית ואף גייס לקוחות חדשים יצטרך להיות ברמה גבוהה מאוד. מעבר לכך הוא כנראה יצטרך להיות עם כמה שנות ניסיון וקילומטרז' שהוא צבר בתחום כדי שיוכל להבין מרחוק מה הלקוח צריך, להכין סקיצות תואמות ולדאוג שהעיצוב יפגע בול במטרה וכל זה מבלי להגיע לפגישות רבות עם הלקוח וצוות השיווק. דווקא משום שעיצוב גרפי כולל בתוכו הרבה עבודה של סקיצות, שינויים, התאמות ודברים בסגנון הזה, לעשות כסף מהבית באמצעות התחום הזה נראה לי הרבה יותר מאתגר והייתי ממליץ סאת בעיקר לכאלו שיש להם קצת יותר ניסיון.

בניית אתרים

בניית אתרים זה תחום ותיק יחסית בתחום הדיגיטל וגם הוא בדומה לתחומים אחרים משתנה כל הזמן. אם בעבר עולם בניית האתרים התבסס על קוד סגור כאשר רוב הכוח היה אצל המתכנתים והמפתחים כיום העולם עובר לעבודה בקוד פתוח. וורדפרס הוא דוגמא נהדרת לאיך שהתפתח עולם הבנייה ופיתוח האתרים ועבר לקוד פתוח שכל אחד יכול להיכנס, לשדרג ולהתאים לצרכים המדויקים שלו. לצד מערכות כמו וורדפרס ישנן מערכות סגורות כמו וויקס שהפכו את בניית האתרים למשימה פשוטה לכל בעל עסק קטן שרוצה לעשות זאת בעצמו ללא עזרה של מתכנת ומעצב.

לעשות כסף מהבית בבניית אתרים זו משימה אפשרית בהחלט. בניית אתרים לעסקים זו משימה שאיננה מצריכה מפגשים קבועים עם הלקוחות או יציאה לפגישות ברמה אינטנסיבית. מה שצריך כדי לעבוד מהבית ולהרוויח משכורת מכובדת מבניית אתרים זה בעיקר לעצב ולפתח אתרים לעסקים קטנים ובינוניים עאשר רמת המחירים לא תהיה גבוהה מידי מצד אחד אבל מצד שני הרמה הנדרשת בפרויקטים מהסוג הזה לא תהיה מהגבוהות ביותר.

בניית דפי נחיתה ואתרים היא אופציה נהדרת לעבודה מהבית אך חשוב לזכור כי בניגוד לפרסום בפייסבוק או עיצוב גרפי, בניית אתרים היא עבודה חד פעמית בעבור כל בעל עסק. כמובן שמידי פעם ישנן עבודות תחזוקה ושיפור באתרים שבנינו אבל ברמה העקרונית אתם תצטרכו כל הזמן לגייס לקוחות חדשים כדי לשמור על שכר קבוע ויציב. לכן אני ממליץ לכל מי שמעוניין לעשות כסף מהבית בתחום בניית אתרי אינטרנט לחשוב על מקור הכנסה נוסף ומשלים כמו קידום אתרים בגוגל שייתן יציבות מבחינת התשלום החודשי ואף יהיה רלוונטי במיוחד לכל מי שמעלה אתר חדש לאוויר ורוצה לקדם אותו לעמוד הראשון בגוגל.

כתיבת תוכן

אני חושב שזה התחום הכי פשוט ונכון לעבודה מהבית. כתיבת תוכן הוא תחום שניתן לומר כי מידת הצורך בפגישות וישיבות עבודה הוא מהנמוכים ביותר מבין כל האפשרויות במאמר הזה. אם אנחנו מדברים על כתיבה שיווקית או כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות, שיטת העבודה היא די פשוטה. בעל העסק שצריך תוכן מסויים שולח איפיון מסודר לכותב התוכן, כמות מילים, מטרות ופלטפורמה אליה יעלה המאמר, כותב התוכן עושה את המחקר שלו, כותב את המאמר ושולח ללקוח. במידה וישנם תיקונים או החזרות אז המחיר אמור לכלול גם את העבודה הנוספת על התיקונים. יש לי נקודה מעניינת בהקשר הזה, רוב העסקים שיצא לי להכיר מתבאסים בכל פעם שהם צריכים לתחזק את העמוד העסקי שלהם או לעשות צילומי תדמית, אבל יותר מזה, כתיבת תוכן היא אחת המשימות שהם ממש אבל ממש לא אוהבים לעשות בעצמם. בדרך כלל בעלי עסקים יעבירו את כתיבת התוכן לאיש מקצוע חיצוני וברוב המקרים איש המקצוע בתחום הכתיבה כלל לא נפגש עם בעל העסק והכל נעשה מרחוק די בקלות האמת.

כתיבת תוכן הוא תחום שמעניין בעיקר עסקים כאלו:

  • כל מי שמקדם את האתר שלו בגוגל וצריך כמות גדולה של תכנים באתר
  • עסקים שיש להם מגזין או בלוג ורוצים להעשיר אותו בתכנים באופן קבוע
  • בעלי עסקים שרוצים תוכן מוכן לעמוד הפייסבוק שלהם
  • אתרי אינטרנט שמבוססים על תוכן כמו פורטלי חדשות, מגזינים, אתרים מקומיים וכדומה.

איך לעשות כסף באינטרנט בשיווק שותפים

הגענו לתחום שנחשב לאחד החמים לעבודה מהבית. אמנם יש תחושה שהוא חם הרבה יותר מבחינת כמות הקורסים שיש בשוק ולאוו דווקא מכמות האנשים שאשכרה עושים מזה כסף אבל נניח את זה בצד לרגע.

שיווק שותפים במהות שלו זה פשוט לקחת מוצר או שירות של בעל עסק מסויים, לשווק את המוצר הזה לגמרי בכוחות עצמך ובמידה והיו מכירות, המשווק לוקח אחוז מהעסקה כתגמול. אבל רגע, מה קורה אם לא הייתה עסקה? נכון, המשווק לא מקבל שום דבר. בשיווק שותפים לוקח המשווק את רוב הסיכון עליו ומבצע את כל פעולות השיווק לבדו ועל חשבונו וחשבון הזמן שלו. אם לא יהיו תוצאות מעשיות כמו רכישות או סגירות, לא יקבל המשווק שום תגמול עבור העבודה הקשה.

התחום הזה מאוד קורץ להרבה אנשים שעוסקים בשיווק אונליין משום שהוא באמת איננו מצריף שום מגע עם בעל העסק. כדי להיות משווק שותפים לא צריך לעשות יותר מידי. פשוט נכנסים לאחד האתרים שמאגדים רשתות גדולות של משווקי שותפים, מצטרפים לאתר ובוחרים מוצרים שרוצים לשווק. לאחר ההצטרפות מקבלים לינק מותאם שלנו שאותו צריך לפרסם באינטרנט. כל רכישה שתגיע מהלינק שלנו תזכה אותנו בעמלה.

עד כאן הכל מצוין, יש רק בעיה קטנה, איך לעזאזל אני מייצר רכישות מהלינק שקיבלתי. צריך פשוט להתחיל לעשות שיווק דיגיטלי וקמפיינים ברשת כדי שגולשים יגיעו ללינק שלנו, ירכשו דרכו ויזכו אותנו בעמלות. ניתן לפרסם את הלינק ברשימת התפוצה שלנו (במידה ויש לנו כזו) ולייצר ממנה רכישות של מנויים מרשימת התפוצה שלנו.

אז כן, שיווק שותפים זו דרך נהדרת לעשות כסף מהבית ובאמת לא צריך שום קשר עם לקוחות או פגישות, אבל העובדה שאתם תלויים אך ורק בתוצאות וכל עוד שאין תוצאות אין תגמול, הופכת את המשימה הזו לקשה במיוחד.

אם אתם כבר מתכננים ללכת בכיוון של עבודה מהבית בשיווק שותפים אני רק יכול להמליץ לכם להתמקצע בתחום הדיגיטל בצורה רצינית, לעבור קורס שיווק דיגיטלי שיכשיר אתכם בניהול קמפיינים רציני באינטרנט, לבנות לעצמכם רשימת תפוצה גדולה דרכה תוכלו להפיץ את הלינקים שלכם ולמכור למנויים את המוצרים השונים.

בכל מקרה אני ממליץ למי שעוסק בתחום הזה לחשוב על אפיקי הכנסה נוספים ויציבים שיתנו לכם תגמול נוסף לצד העבודה שלכם כמשווקי שותפים.

איך לעשות כסף באינטרנט ממסחר אלקטרוני

תחום המסחר האלקטרוני או בשמו באנגלית איקומרס e-commerce צומח בקצב מסחרר ותכלס מי מאיתנו כבר לא קונה באופן קבוע בחנויות האינטרנטיות הרבות שקיימות כיום ברשת. עבודה מהבית בתחום זה של מכירות באינטרנט היא בעיקר הקמה של חנויות אינטרנטיות במספר פלטפורמות מובילות ומכירה של מוצרים דרך אותן חנויות. יש מספר פלטפורמות ומודלים בהם ניתן לסחור ולמכור מוצרים דרך האינטרנט. יש אפשרות להקים חנות באתרים כמו אמזון, שופיפיי או איביי ולמכור מוצרים שלך לכל מקום בעולם. יש אפשרות למכור מוצרים בשיטה של דרופשיפינג ולמעשה רק לתווך בין הקונה לבין יצרן עצמו ולהרוויח את פער המחירים ועוד ועוד.

יש תחושה כאילו הקמת חנות אינטרנטית זה עסק שעובד מעצמו עם סיסמאות כמו הכנסה פאסיבית, חופש כלכלי וכל מיני כאלו. אז אני יכול להגיד לכם מניסיון אישי וגם מעבודה עם לט מעט בעלי חנויות שזה די רחוק מהאמת.

חנות אינטרנטית היא עסק לכל דבר. זו אמנם חנות שנמצאת ברשת ולא מקבלת לקוחות פרונטלית או משלמת שכירות אבל חוץ מהנקודות האלו היא בהחלט דורשת התעסקות יומיומית. מדובר בלקוחות שצריך לטפל בהם, מלאי, הזמנות, החזרות, משלוחים, שביעות רצון של לקוחות, עבודה על פידבקים, קידום אורגני של החנות ברשת, ניהול קמפיינים לחנות ועוד ועוד.

ניהול חנות אינטרנטית זה בהחלט תחום שכדאי לעסוק בו מהבית והוא גם יכול להיות מאוד רווחי רק חשוב להבין כמה דברים:

  • ניהול חנות אינטרנטית זה די דומה לניהול חנות פיזית כך שמבחינת שעות עבודה תידרש מכם השקעה לא מבוטלת
  • ישנם מגוון מודלים שניתן לעבוד בהם עם ענקיות המסחר האלקטרוני – בחרו באופציה הנוחה והמתאימה ביותר עבורכם
  • נסו לעבוד עם כמה פלטפורמות במקביל כך שאם תיתקלו בבעיה מול אחת הפלטפורמות לא תחוו ירידה דרמטית במחזור המכירות
  • רכשו לעצמכם ידע בתחום הקידום והפרסום הדיגיטלי. שיווק באינטרנט, ניהול קמפיינים וקידום אתרים הם תחומים שתהיו חייבים לנהל ולמדוד בעצמכם, גם אם אתם שוכרים שירותים של משרד פרסום חיצוני.

אלו התחומים העיקריים שאני מכיר בעולמות הדיגיטל בהם ניתן לעבוד מהבית ולייצר הכנסות עם מינימום פגישות עבודה והתנהלות פרונטלית עם לקוחות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לעשות כסף מהבית זו אמנם פנטזיה שניתן הגשים אבל בדרך צריך לעשות את כל הצעדים שעושה כל עסק רגיל, לבנות אסטרטגיה שיווקית מברזל, לשווק את עצמך, לנהל לו"ז יעיל ומדויק, לגייס כל הזמן לקוחות חדשים והכי חשוב – ליהנות מהחופש (-:

אולי יעניין אותך גם...