שיווק בוידאו

שיווק בוידאו

המדריך שלי לשנת 2022 על שיווק בוידאו

14 סיבות למה שיווק בוידאו זה דבר נכון לעסק שלך

שיווק בוידאו הוא העתיד הפרסומי של השיווק הדיגיטלי. סרטונים מנצלים את יתרונות המדיה ומותאמים להעברת מידע ללקוח בצורה אליה הוא רגיל. הנה כמה סיבות למה כשאי גם לכם להשקיע בשיווק בוידאו.

וידאו הוא דרך מצוינת להסביר מוצרים ושירותים מורכבים

וידאו זו דרך מצוינת להסביר מוצרים ושירותים מורכבים, אך גם כאלו שלא. תחשבו על מוצר או שירות מורכב כלשהו, כשהלקוח מנסה להבין את אותו מוצר או שירות במטרה לדעת האם הוא מתאים לו, פרסום סטטי יכול להשאיר את הלקוח מבולבל, וכבתוצאה מכך הוא עלול לוותר על הקנייה. הוידאו עוזר לפשט עניינים עבור הלקוח ובכך להקל על תהליך המכירה.

ROI

ROI  או return on investment כלומר החזר השקעה, הוא רווח שמוצר או תהליך שיווקי מחזיר על פי ההשקעה במוצר. לוידאו החזר השקעה מצויין, כלומר, שהרווח שמהפקת וידאו הוא לרב חיובי ואף גבוה. לדוגמא סרטון לעסק שהופק ב-1,000₪ או 2000₪ כנראה יפיק רווח מהשימוש בו שיעלה על עלות הכנת הוידאו.

ניתן להשתמש בוידאו במגוון רחב של וריאציות

עוד יתרון חשוב הוא שאפשר להשתמש בסרטונים בכל מיני וריאציות: לוובינר,לדפי נחיתה, ליוטיוב, לאינסטגרם, סטורי ועוד מגוון פלטפורמות. בעזרת התאמות בפרופורציית המסך ניתן להשתמש בסרטונים כמעט בכל הפלטפורמות הקיימות, והורסטיליות של סרטונים היא גדולה פי כמה וכמה משל פוסטים סטטיים.

נחשב לנכס דיגיטלי

וידאו למעשה נחשב נכס דיגיטלי, כלומר אם יש לכם סרטון יוטיוב לדוגמא, ויש לו כמה עשרות אלפי צפיות, זה נכס דיגיטלי שמביא לידים, הפניות, טלפונים כמובן אפשר אפילו להכניס כסף אם יש לכם הרבה מאוד צפיות. לכן סרטון וידאו נחשב לנכס דיגיטלי.

אנחנו אוהבים לצפות בוידאו

משתמשים אוהבים וידאו! אנחנו אוהבים לצפות היום בסרטונים, תראו מה קורה בטיקטוק או ברשתות חברתיות שמבוססות על וידאו פשוט פורצות בצורה מטורפת. הצפייה הוידאו דורשת פחות מקריאה והיא נהפכה לצורה שבה רובנו צורכים מידע. לכן השקעה בעולם הוידאו היא השקעה נבונה בהינתן למגמות צריכת הידע של העולם.

קידום אורגני

יוטיוב וגוגל עובדות בשיתוף פעולה, ולכן סרטוני יוטיוב יכולים להתאנדקס ולעזור לדפי האתר שלכם להתאנדקס גם. מה גם שהוספת כל וידאו מעלה את זמן השהייה באתר, מה שעוזר גם הוא לקידום האורגני של האתר שלכם. ניתן להתאים ולבצע אופטימיזציה בסרטונים בעזרת שימוש במילות המפתח ותגיות ובכך להרוויח עוד מהאלגוריתם של גוגל.

מיתוג

סרטוני הדרכה וידע מחזקים את המיתוג שלכם ואת המומחיות שלכם, ובכך מציגים אתכם כאוטוריטה. כאשר רואים את בעל העסק מדבר על המס,ך זה יוצר קשר חזק מאוד בין הגולש לבין המותג. זה נובע מהרבה סיבות, ובראשן העובדה שאנשים רגילים לתקשורת של פנים מול פנים, ולכן היא נתפסת כיותר אותנטית מכתב. מה גם שכאשר רואים את בעל העסק יודעים שהוא מכיר ומאשר את המידע שהוא מציג, בניגוד לטקסט שיכול להיות מיוצר מא' ועד ת' ללא מעורבותו.

 וידאו מסייע לתהליך המכירה

סרטון וידאו טוב יכול להיות כלי נפלא לחימום לידים. אם יש לי ליד קר, סרטון טוב מחמם אותו וגורם לו בעצם להיות יותר רלוונטי לסגירת עסקה. מכיוון שהסרטונים האלה יכולים להיות שמישים למספר רב של לקוחות, זאת השקעה משתלמת ביותר.

מתאים לחווית השימוש המודרנית בטלפון

כיום ישנם קהלים שמגיעים לכ90% שימוש במובייל כמכשיר איתו הם גולשים. כפי שכבר הזכרנו, הקהלים האלה צופים בוידאו כדרך המועדפת עליהם לצריכת תוכן, ובמהלך זמני ההמתנה שלהם או "זמן מת" שיש להם במהלך היום ניתן להשתמש בשיווק וידאו כדי להגיע לאותם קהלים.

אחוז מעורבות גבוה

שיווק וידאו מייצר הרבה יותר מעורבות ביחס לתמונות או פוסטים, מה שהופך את ההשקעה בוידאו לכדאית ביותר.

מצוין לקמפיינים

וידאו בקמפיינים יעבוד לכם הרבה יותר טוב ממודעות תמונה. עשיתי הרבה מאוד קמפיינים וברוב מוחלט של הקמפיינים שלי, כשעשיתי קמפיין וידאו, הוא הביא יותר לידים בעלות נמוכה יותר.

מספיק בשביל לייצר לידים

ניתן לייצר לידים גם בלי אתר או דף נחיתה. מספיק וידאו טוב עם טופס לידים בפייסבוק, ואתם יכולים להתחיל לייצר לידים.

בואו נדבר דקה על איזה פלטפורמות לשיווק בוידאו

VIMEO- אתר שהוא קצת יותר בפן המקצועי. מתאים יותר לצלמים מכיוון שיש שמה אפשרויות מתקדמות יותר לפרטיות ולשיתופים. בנוסף לכך הוא הרבה יותר מאובטח. לכן הוא הבחירה המתאימה ביותר אם אתם רוצים לסגור את הסרטונים שלכם לקבוצה מצומצמת של קהל.

WIESTA-הוא זה אתר מעולה בעיקר למשווקים. יש באתר זה אפשרויות של כל מיני אינטראקציות וכפתורים על הסרטון כמו טופס לידים על הסרטון. החיסרון הגדול שלו הוא המחיר שמתחיל מ 100 דולר בחודש לחבילה הכי בסיסית.

טיקטוק-סרטונים קצרים שמבוססים על איזה שהוא אודיו פופולרי או creative חד, מצחיק, מגניב, עצוב, שמח וכו'. טיקטוק היא אפליקציה הכי פופולרית היום בכל מה שקשור לסרטונים.

יוטיוב-כמו הסרטון בדף זה, אפשר לעשות הרבה מאוד דברים ביוטיוב, אבל בעיקר מה שחזק מאוד ביוטיוב זה שיתוף הפעולה עם גוגל.  הסרטונים ביוטיוב שיש להם מילות מפתח פופולריות יכולים להתאנדקס ולהיכנס לתוצאות הראשונות בגוגל. בנוסף ניתן לעשות פרסום ביוטיוב באופן ממומן

פייסבוק-מתאים כמעט לכל קהל. גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים. 

אינסטגרם – רשת יותר נישתית שלא מתאימה להדרכות ארוכות או סרטונים שיורדים לפרטי פרטים. הסרטונים שמתאימים לאינסטגרם הם קצרים יותר וקלילים יותר. הסרטונים יכולים להתאים לסטורי או לפיד.

אילו סוגי סרטונים יש לנו שאפשר להשתמש בהם כדי לייצר תוצאות בעסק

פניה ישירה-זה בדרך כלל סרטון שיראו בו אדם את בעל העסק או את המשווק של העסק. והסרטון הזה בעצם קול לקנייה ישירה לצרכן או ללקוח הפוטנציאלי עם איזשהי הנעה לפעולה. בדרך כלל ההנעה לפעולה תהיה להשאיר פרטים, כפי שנפוץ בעולמות של הלידים. אני כמובן בתמורה נותן איזשהו ערך, כמו שיחת ייעוץ, מדריך חינמי, סדרת סרטונים, קופון הנחה וכו'. דברים כאלה ניתן לצלם כיום בסמארטפון די בקלות.

סרטון עדות לקוח-זה סרטון מעולה למי שרוצה לחזק את המותג שלו ולגרום לאנשים לסמוך עליו ועל המותג שלו. בסרטון מראים לקוח שמספר עדות או חוויה על השימוש במוצר. אני ממליץ לכל עסק ולכל לקוח שלי, תמיד לייצר את הסרטונים האלה ולבקש מלקוחות עדויות. 

סרטון הדרכה-מה שנקרא how to. מצוין אם יש לכם מוצר מורכב כמו מוצר חשמלי או אפילו מוצר דיגיטלי שאתם רוצים להסביר איך להשתמש בו. במקום לעשות כל פעם שיחות טלפון ולתמוך בקהל שלכם ולהסביר ללקוח איך זה עובד, עושים פעם אחת סרטון טוב ומסבירים איך להשתמש במוצר. הכנת סרטון כזה חוסכת כסף וזמן לצוות המכירות בשירות הלקוחות שלכם.

סרטוני מידע – סרטונים שנותנים מידע מקצועי או שנותנים טיפים כמו המדריכים שלי ביוטיוב. אני לא מרוויח מהם כסף אך אני בהחלט מחזק את המותג שלי, ואני נחשף להרבה יותר אנשים. סרטונים של מידע מקצועי או סרטוני טיפים הם מעולים למי שרוצה לחזק את המותג שלו וליצור לעצמו תדמית של אוטוריטה.

סרטון תדמית– אלה הם סרטונים קלאסיים כמו שאתם מכירים. זה בדרך סרטונים של דקה עד שתי דקות שם מציגים את העסק, מה הוא עושה, מי זה בעל העסק ומשלבים בתוכם צילומי אווירה. כמעט כל צלם היום יודע לצלם את הסרטונים האלה. אני בעבר לא הייתי כל כך בעד הסרטונים האלה, אבל היום אני חושב שכדאי שיהיה לכם סרטון כזה. אפשר לשלוח את הלינק לסרטון הזה ללקוח שמתלבט, ללקוחות פוטנציאלים, לשים אותו באתר, לשים אותו ברשתות החברתיות של המותג וכו'. יתרון נוסף הוא שכיום העלות שלו כבר לא גבוהה כמו פעם וגם עסקים קטנים ירוויחו מסרטון תדמית.

סרטון המוצר- אם יש לכם מוצרים, כמובן אתם תצאו איזה שהוא סרטון שמסביר על המוצר ברמה התדמיתית. בסרטון יוצג המוצר, השימושים שלו ומה היתרונות של אותו המוצר.

ראיון עסקי – סרטון מאוד נפוץ, אך אני חושב שהרבה או מפחדים או חושבים שהוא עולה הרבה מאוד כסף, ולכן לא עושים אותו. זה סרטון שאתה יושב מול מראיין, אדם זה יכול להיות גם עובד בחברה שלך או הצלם, והוא מראיין אותך. זה נראה קצת כמו אולפן, אבל אפשר גם לייצר דבר כזה בסלון שלכם בבית ושזה יראה מספיק מכובד. בסרטון הזה מראיינים את בעל העסק, שואלים אותו איך הוא התחיל, מתי הוא התחיל, איך הוא עובד ומה היתרונות של העסק. ראיון עסקי זה סרטון יותר חזק ברמה התדמיתית מסרטון תדמית

 סרטון לייב – או לייב כפי שאתם מכירים אותו. סרטון שמועבר בשידור חי וניתן למכור בו בשידור חי לענות לשאלות הצופים לב ולתת ערך לצופים כמו וובינרים. היתרון הגדול של סרטוני לייב זה הקשר ההדוק שיש בין קהל הצופים למציג ותחושת האותנטיות שסרטונים אלו מייצרים. ניתן לעשות את הסרטונים האלו במגוון פלטפורמות. אני מאוד אוהב ומאוד ממליץ לשלב לייבים במערך הוידאו של העסק שלכם.

ציוד טכני לשיווק בוידאו

לאחר שהחלטנו מה לצלם, נשאלת השאלה איזה ציוד טכני אתם צריכים כדי לייצר סרטונים טובים? כמובן שהציוד של החברה שלכם, בהנחה שאתם לא חברת צילום או הפקת מדיה לא צריך להיות יקר מאוד אך עדיין יוכל להפיק לכם סרטונים באיכות גבוהה ולהנות מהיתרונות של שיווק בוידאו.

מצלמה

יש אלף ואחד סוגים של מצלמות ועדשות, גם אני לא חזק בנושא הזה ואני לא איש מקצוע בתחום הצילום. לכן אני ממליץ לכם על שתי אופציות שמתאימות להפקת סרטונים גם במידה ואתה לא איש מקצוע. אופציה אחת היא לקנות מצלמה שנקראת DSLR, שהיא המצלמה שאני מצלם איתה את כל ההדרכות שלי. מצלמה מאוד מאוד איכותית אבל גם פשוטה לתפעול. המחיר שלה הוא כמה אלפי שקלים תלוי במודל שלה, תלוי בחברה, תלוי בעדשה ותלוי פרמטרים נוספים. אפשר לרכוש אותה בכל חנות צילום ולהתייעץ עם מומחה. אם אתם קונים מצלמה, תוודאו שיש לך חיבור לסאונד ולמיקרופון ואז גם תוכלו להנאות מסאונד איכותי.

ומצד שני גם אפשר לצלם היום בסמארטפון, אם יש לכם כמובן אייפון או סמארטפון חדש שיש לו מצלמה איכותית אפשר בהחלט גם להשתמש בטלפון שלכם כדי לצלם. 

אם אתם רוצים לעשות להיכנס לעולם של שיווק בוידאו באופן יותר רציני ויותר איכותי אני ממליץ לקנות מצלמה טובה ולא יקרה.

תאורה

ישנו מנעד רחב של מחירים שבו ניתן לרכוש את הדברים האלה. אם אתם הולכים לעשות סרטונים בעיקר מול המצלמה ולא הדרכות למשל. אין צורך להשתגע אפשר לקנות או רינג לייט. הטבעת הזאת מייצרת תאורה מאוד מאוד יפה על הפנים מאפשרת לצלם צילומים עצמיים בסמארטפון.

אם אתם רוצים לצלם דברים סופר איכותיים, תצטרכו כבר ציוד יותר איכותי ויותר מקצועי, שגם עולה יותר כסף, אבל אני חושב שזה לפחות בשלב הראשוני תתחילו ברינג או בציוד זול יותר ומשם אפשר להתחיל ולהתקדם.

גימבל

ציוד חובה למי שרוצה לצלם סרטונים בחוץ. מה זה גימבל? בקצרה זה סוג של חצובה שמייצבת את התנועה וזה גורם לסרטון שלכם להראות הרבה יותר אחיד בלי תזוזות ובלי רעידות. זה מתאים רק אם אתם מצלמים בחוץ או בתנועה, לדוגמא, לעשות סרטונים שאתם מצלמים אנשים בהליכה. המלצה שלי, אם אתם לא עושים סרטונים בסגנון הזה, חצובה תספיק בהחלט.

חצובה

חצובה היא ציוד חובה לצילום וכנראה שכל אחד יצטרך אחת. חצובה לא חייבת להיות יקרה ואפילו אני משתמש בחצובה פשוטה שעלתה קרוב ל- 200₪.

סאונד

הסאונד הוא מרכיב שאני דווקא ממליץ לא לחסוך בו. אני ממליץ על מקרופון דש או מקרופון neck שניתן לקנות בכמה מאות שקלים ולייצר חוויית סאונד הרבה יותר טובה. אל תחסכו בסאונד בניגוד לדברים אחרים מכיוון שאיכות הסאונד היא בולטת פי כמה וכמה וסאונד לא טוב מוריד את רמת הסרטון.

תוכנות עריכה

לאחר צילום חומר גלם צריך לערוך אותו. ההתלבטות הא האם אני אערוך את החומר או שאני אתן את זה לעורך.

לגבי תוכנת העריכה אני מכיר ארבע תוכנות יותר ופחות שיתאימו לעריכת סרטוני שיווק

פרימייר פרו – פרימייר היא כנראה התוכנה הכי מפורסמת מבין הארבעה. זאת תוכנה שנכללת בתוך החבילה של חברת אדובי המובילה היום בכל מה שקשור לתוכנות לעיצוב גרפי, מיתוג וכדומה. היא תוכנה מאוד מקצועית עם פונקציות יותר מורכבת לתפעול משאר התוכנות. ולכן בדרך כלל מי שמתעסק בפרימייר אלו אנשים שמבינים את התחום ועוסקים בו למחייתם. התוכנה מאוד מומלצת למי שעובד עם תוכנות אחרות של אדובי מכיוון שניתן להעביר וליבא חומרים מתוכנות אחרות. יתרון נוסף של פרימייר זה מגוון התבניות והתוספים שישנם לתוכנה מכיוון שהיאא נחשבת לסטנדרט בתעשייה.

קמטסיה – התוכנה שאני משתמש בה והיא מצויינת לצרכים שלי. היא עולה כמה מאות שקלים ואני ממליץ עליה בחום להדרכות, סרטוני לידים וצילומים פשוטים שאתם רוצים לייצר לרשתות החברתיות שלכם. 

Movie maker- מובי מייקר טוב אם אתם עושים סרטון הבר מצווה על הילד אבל פחות לתכנים מקצועיים לבעלי עסקים. היא מוגבלת מאוד וחובבנית מדי עבור המטרה.

Filmora – אני אישית לא משתמש בה אבל אני יודע שהיא מאוד מאוד מומלצת. יותר מקצועית מקמטסיה אבל יותר פשוטה מפרימייר. מאוד מומלצת לכן אם אתם הולכים וחושבים על לרכוש תוכנה או להשתמש בתוכנה וללמוד אותה לעומק כדאי לקחת בחשבון גם את פילמורה ולהתנסות בה.

אולי יעניין אותך גם...