גוגל סרץ קונסול: מדריך מקיף לשיפור ביצועי האתר שלכם

גוגל סרץ' קונסול

גוגל סרץ קונסול או קונסולת החיפוש של גוגל הוא כלי חיוני לכל בעל אתר, משווק דיגיטלי או איש קידום אורגני (SEO) שמטרתם לייעל את הנוכחות המקוונת שלהם ולנטר את ביצועי האתר. הוא מציע שפע של מידע ומשאבים שיכולים לעזור למשתמשים לשפר את הנראות של מנועי החיפוש, לזהות בעיות פוטנציאליות ולשפר את חוויית המשתמש הכוללת. מאמר זה משמש כמדריך מקיף לגוגל סרץ קונסול, ומעביר אתכם דרך התכונות והיישומים השונים שלו, כולל דוחות ביצועים, תיקון דפים שבורים ומפות אתר.

מה זה גוגל סרץ קונסול?

גוגל סרץ קונסול, שנקרא בעבר Google Webmaster Tools, הוא שירות חינמי המסופק על ידי גוגל המאפשר לבעלי אתרים ולמנהלי מערכת לנטר, לתחזק ולפתור בעיות בנוכחות האתר שלהם בתוצאות החיפוש של Google. הוא מציע תובנות לגבי האופן שבו Google מציגה ומאנדקסת את האתר שלך, כמו גם כלים שיעזרו לך לייעל את האתר שלך עבור מנועי חיפוש ומשתמשים. גוגל סרץ קונסול מתאים לכל מי שיש לו אתר, החל מחובבים ועד לעסקים גדולים, ויכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשי SEO, מפתחי אינטרנט ומשווקים דיגיטליים שרוצים לשפר את ביצועי החיפוש של האתר שלהם.

בהשוואה לגוגל אנליטיקס, המתמקד בתנועה לאתר ובהתנהגות משתמשים, גוגל סרץ קונסול מתמקד יותר בביצועים של מנועי חיפוש ובבעיות אינדוקס. בעוד גוגל אנליטיקס מספק נתונים על האופן שבו משתמשים מקיימים אינטראקציה עם האתר שלך, גוגל סרץ קונסול מציע תובנות לגבי האופן שבו מנועי חיפוש תופסים ומאנדקסים את התוכן שלך. שני הכלים חיוניים להבנה מקיפה של ביצועי האתר שלך וניתן להשתמש בהם יחד כדי לייעל את הנוכחות המקוונת שלך.

הגדרת גוגל סרץ קונסול

לפני שתוכל להתחיל להשתמש ב-Google Search Console, תצטרך ליצור חשבון,הגדרת גוגל סרץ קונסול כוללת כמה שלבים פשוטים:

 1. בקר באתר האינטרנט של Google Search Console והיכנס באמצעות חשבון Google שלך.
 2. לחצו על כפתור "הוסף נכס" והזינו את כתובת האתר שלכם. אפשר להוסיף כמה אתרים לחשבון גוגל סרץ קונסול.
 3. אמת את בעלותך על האתר. Google מספקת מספר שיטות אימות, כגון העלאת קובץ HTML לספריית הבסיס של האתר שלך, הוספת מטא-תג לדף הבית שלך או שימוש בספק שם הדומיין שלך. בחר את השיטה המתאימה לך ביותר ופעל בהתאם להוראות המצורפות.
 4. הגדר את ההגדרות המועדפות עליך, כגון מדינת היעד והדומיין המועדף (www או non-www).

לאחר הוספה ואימות של אתר האינטרנט שלך, ייתכן שיחלפו כמה ימים עד ש-Google תאסוף ותציג נתונים בחשבון גוגל סרץ קונסול שלך.

הוספת נכס בגוגל סרץ קונסול

תכונות עיקריות של Google Search Console

גוגל סרץ קונסול מציע מגוון רחב של תכונות שיעזרו לך לנטר ולמטב את ביצועי החיפוש של האתר שלך. חלק מהתכונות החשובות ביותר כוללות:

דוחות ביצועים

דוחות ביצועים בגוגל סרץ קונסול מספקים תובנות חשובות לגבי ביצועי האתר שלכם בתוצאות החיפוש של Google. דוחות אלה מציגים נתונים על שאילתות חיפוש, קליקים, חשיפות, שיעור קליקים (CTR) ומיקום ממוצע עבור דפי האתר שלך. כדי לגשת לדוח הביצועים שלך, היכנס לחשבון גוגל סרץ קונסול שלך ולחץ על "ביצועים" בתפריט הימני.

דוח הביצועים מאפשר לך להציג נתונים עבור טווחי תאריכים שונים ולהשוות את ביצועי האתר שלך לאורך זמן. ניתן גם לסנן את הנתונים לפי סוג חיפוש (אינטרנט, תמונה או וידאו), מראה החיפוש (לדוגמה, תוצאות עשירות או AMP) ומכשיר (מחשב שולחני, מכשיר נייד או טאבלט). על ידי ניתוח מידע זה, תוכל לזהות מגמות, לגלות הזדמנויות לשיפור ולקבל החלטות מונחות נתונים כדי לייעל את ביצועי החיפוש של האתר שלך.

דוח ביצועים בגוגל סרץ' קונסול

הוספה לאינדקס

דוח כיסוי האינדקס בגוגל סרץ קונסול מספק סקירה כללית של סטטוס האינדוקס של דפי האתר שלך. הוא מציג את מספר העמודים החוקיים, וכן דפים עם שגיאות, אזהרות או דפים שאינם נכללים ביצירת אינדקס. כדי לגשת לדוח כיסוי המדד, לחץ על "כיסוי" תחת הקטע "מדד" בתפריט השמאלי.

דוח זה יכול לעזור לך לזהות ולתקן בעיות פוטנציאליות ביצירת אינדקס שעשויות להשפיע על ביצועי החיפוש של האתר שלך. בעיות נפוצות כוללות שגיאות סריקה, משאבים חסומים ותוכן כפול. על ידי טיפול בבעיות אלה, תוכל להבטיח שתוכן האתר שלך מאונדקס כראוי ומוצג בתוצאות החיפוש.

הוספה לאינדקס בגוגל סרץ' קונסול

שיפורים

קונסולת החיפוש של גוגל מציע גם מגוון דוחות שיפור שיכולים לעזור לך לשפר את חוויית המשתמש וביצועי החיפוש של האתר שלך. חלק מהשיפורים העיקריים כוללים:

 • שימושיות בנייד: דוח זה מדגיש את כל בעיות השימושיות בנייד באתר שלך, כגון גודל טקסט קטן, אלמנטים לחיצים קרובים מדי זה לזה ותוכן רחב יותר מהמסך. שיפור השימושיות במובייל הוא חיוני כדי לספק חוויית משתמש חיובית ויכול גם להשפיע על דירוג החיפוש של האתר שלך, מכיוון ש- Google אימצה גישת אינדקס לנייד תחילה.
 • Core Web Vitals: Core Web Vitals הם קבוצה של מדדי ביצועים המודדים את חוויית המשתמש באתר שלך, תוך התמקדות בטעינה, אינטראקטיביות ויציבות חזותית. דוח Core Web Vitals ב-Google Search Console מציג את ביצועי הדפים שלכם ומזהה בעיות שיש לטפל בהן. שיפור Core Web Vitals של האתר שלך יכול להוביל למעורבות משתמשים טובה יותר ולדירוג חיפוש טוב יותר.
 • Sitelinks Searchbox: אם לאתר שלך יש פונקציית חיפוש, דוח Sitelinks Searchbox יכול לעזור לך לוודא שהוא מוגדר כראוי עבור חיפוש Google. זה יכול לשפר את הניראות של תכונת החיפוש של האתר שלך בתוצאות החיפוש ולשפר את חוויית המשתמש.
דוח נוחות שימוש בניידים

אבטחה ופעולות ידניות

גוגל סרץ קונסול מספק גם מידע על בעיות אבטחה ופעולות ידניות שעשויות להשפיע על האתר שלך. אם האתר שלך נפרץ או מארח תוכנה זדונית, דוח בעיות האבטחה יתריע בפניך על הבעיה ויספק הדרכה כיצד לפתור אותה. באופן דומה, אם האתר שלך נענש על ידי Google עקב הפרה של ההנחיות שלהם למנהלי אתרים, דוח הפעולות הידניות יספק פרטים על הבעיה והוראות כיצד לתקן אותה. טיפול בבעיות אבטחה ובפעולות ידניות חיוני לשמירה על ביצועי החיפוש של האתר שלך ועל אמון המשתמש.

אבטחה ופעולות ידניות בגוגל סרץ' קונסול

תיקון דפים שבורים בגוגל סרץ קונסול

דפים שבורים יכולים להשפיע לרעה על חוויית המשתמש של האתר שלך, דירוגי החיפוש והמוניטין המקוון. גוגל סרץ קונסול יכול לעזור לכם לזהות ולתקן דפים שבורים, כולל:

 • שגיאות סריקה: שגיאות סריקה מתרחשות כאשר Googlebot לא יכול לגשת לדף באתר שלך. כדי להציג שגיאות סריקה, לחץ על "כיסוי" תחת הקטע "אינדקס" בתפריט השמאלי. שגיאות סריקה נפוצות כוללות קודי מצב 404 (לא נמצא) ו- 500 (שגיאת שרת פנימית). תיקון שגיאות סריקה כרוך בדרך כלל בעדכון או הסרה של קישורים מנותקים, ניתוב מחדש של כתובות URL מיושנות ווידוא שהשרת פועל כראוי.
 • שגיאות שרת: שגיאות שרת הן בעיות בשרת האינטרנט שמונעות מ-Googlebot לגשת לתוכן האתר שלך. שגיאות אלה עלולות להיגרם כתוצאה מתצורות שגויות, עומסי יתר על השרת או בעיות טכניות אחרות. כדי לטפל בשגיאות שרת, ייתכן שיהיה עליך לעבוד עם ספק אירוח אתרי האינטרנט או מנהל השרת שלך כדי לאבחן ולפתור את הבעיה.
 • בעיות URL: בעיות URL יכולות לכלול כתובות URL שבורות או פגומות, הפניות לא תקינות או דפים שנחסמו על ידי רובוטים.txt. כדי לפתור בעיות בכתובות URL, ודא שכתובות ה- URL של האתר שלך מעוצבות כראוי, שההפניות מוגדרות כראוי ודפים חשובים אינם חסומים בטעות ליצירת אינדקס.

מפות אתר בגוגל סרץ קונסול

מפות אתר הן כלי חיוני המסייע למנועי חיפוש לגלות ולאנדקס את תוכן האתר שלך. בקונסולת החיפוש של גוגל, אתה יכול לשלוח ולנהל את מפות האתר שלך כדי לוודא ש-Google מודעת לכל דפי האתר שלך.

כדי ליצור מפת אתר, אתה יכול להשתמש במגוון כלים ותוספים, כגון תוסף Yoast SEO עבור וורדפרס או מחולל מקוון XML-Sitemaps.com. לאחר שיצרת את מפת האתר שלך, תוכל לשלוח אותה לגוגל סרץ קונסול על ידי לחיצה על "Sitemaps" תחת הקטע "אינדקס" בתפריט השמאלי והזנת כתובת האתר של מפת האתר שלך.

לאחר שליחת מפת האתר, גוגל סרץ קונסול יציג את הסטטוס שלו ואת כל השגיאות או הבעיות שיש לטפל בהן. ניטור קבוע של מצב מפת האתר שלך יכול לעזור לך להבטיח שתוכן האתר שלך מסודר כראוי באינדקס וניתן לגילוי בתוצאות החיפוש.

מפת אתר - סייטמאפ

טיפים וטכניקות מתקדמות

כדי לבצע אופטימיזציה נוספת של ביצועי החיפוש באתר שלכם, שקלו להשתמש בכמה טיפים וטכניקות מתקדמים בגוגל סרץ קונסול:

 • השתמש במסננים ובסגמנטים בדוחות ביצועים כדי לקבל תובנות עמוקות יותר לגבי ביצועי החיפוש של האתר שלך. לדוגמה, באפשרותך לנתח נתונים עבור מדינות, מכשירים או הופעות חיפוש ספציפיים כדי לזהות מגמות והזדמנויות לשיפור.
 • עקוב אחר הקישורים הנכנסים והקישורים הפנימיים של האתר שלך כדי להבטיח שפרופיל הקישורים שלך בריא ותומך במאמצי ה- SEO שלך. בגוגל סרץ קונסול, תוכלו לגשת לנתונים בקישורים החיצוניים של האתר שלכם על ידי לחיצה על "קישורים" בתפריט השמאלי.
 • השתמש בכלי בדיקת כתובות URL כדי לנתח כתובות URL בודדות באתר שלך ולקבל תובנות לגבי מצב האינדקס שלהן, יכולת הסריקה ומראה החיפוש. זה יכול לעזור לך לזהות ולתקן בעיות פוטנציאליות על בסיס דף אחר דף.
 • שלב את נתוני קונסולת החיפוש שלך עם Google Analytics כדי לקבל הבנה מקיפה יותר של ביצועי האתר שלך. על ידי קישור בין שני הכלים, ניתן לגשת לנתוני ביצועי החיפוש בגוגל אנליטיקס ולנתח אותם לצד מדדי התנהגות משתמשים.
 • הישאר מעודכן עם עדכוני קונסולת החיפוש ותכונות חדשות כדי להבטיח שאתה מפיק את המרב מהכלי רב העוצמה הזה. עיין באופן קבוע בתיעוד ובהכרזות של Google, ושקול להצטרף לקהילות SEO ומנהלי אתרים כדי להישאר מעודכן ולשתף ידע עם עמיתיך.

גוגל סרץ קונסול הוא כלי חיוני עבור בעלי אתרים, משווקים דיגיטליים ואנשי SEO המעוניינים לייעל את הנוכחות המקוונת שלהם ולנטר את ביצועי האתר. על ידי מינוף התכונות והיכולות השונות של גוגל סרץ קונסול, תוכלו לשפר את הנראות של האתר שלכם במנועי החיפוש, לזהות בעיות פוטנציאליות ולשפר את חוויית המשתמש הכוללת. עם הבנה מוצקה של הכלי רב העוצמה הזה ומחויבות לאופטימיזציה מונחית נתונים, אתה יכול לרתום את הפוטנציאל של קונסולת החיפושל כדי לשפר את ביצועי האתר שלך ולהשיג הצלחה מקוונת.

אולי יעניין אותך גם...