מה זה בינה מלאכותית (AI) ותוכנות בבינה מלאכותית עבור יוצרי תוכן

מה זה AI מה זה בינה מלאכותית? תמונה של יצירה שנוצרה באמצעות בינה מלאכותית של רובוט שכותב בעצמו

מה זה בינה מלאכותית?

בינה מלאכותית (AI) היא היא תוכנה או מערכת שנועדה לחקות התנהגות אנושית ותהליכי חשיבה אנושיים כדי לבצע משימות. כלי בינה מלאכותית נועדו ללמוד ממידע שניתן להם וליצר חומר חדש או להסיק מסקנות על סמך מידע קודם. בינה מלאכותית היא מדע רב-תחומי עם גישות מרובות, אך התקדמות בלמידת מכונה ולמידה עמוקה יוצרת שינוי בכל מגזר בתעשיית הטכנולוגיה. מערכות בינה מלאכותית מסוגלות כעת לבצע משימות שעד לאחרונה יכלו לבצע רק בני אדם. זה כולל משימות כגון זיהוי דיבור, תרגום שפות וקבלת החלטות, המתאפשרות בזכות ההתקדמות המהירה של טכנולוגיית הבינה המלאכותית. אבל תחילה חשוב שנלמד מה זה בינה מלאכותית לעומק ואיך נוכל לתעל את כוחה לטובתינו וכמה תוכנות בבינה מלאכותית עבור יוצרי תוכן

מה זה בינה מלאכותית? היסודות של מדע הבינה המלאכותית

מה זה בינה מלאכותית והיעדים העיקריים שלה

בינה מלאכותית (AI) היא תוכנת מחשב או מכונה שיכולה לחשוב, ללמוד ולקבל החלטות או לבצע פעולות הדורשות בדרך כלל אינטליגנציה אנושית. היעדים העיקריים של בינה מלאכותית כוללים למידה, חשיבה ותפיסה. בינה מלאכותית מתוכננת לטפל במשימות כגון זיהוי דיבור, תרגום שפות ותפיסה חזותית, אשר באופן מסורתי דרשו אינטליגנציה אנושית. המטרה הסופית של בינה מלאכותית, היא שילוב של מדעי המחשב, פסיכולוגיה ומדעי המוח, היא ליצור טכנולוגיה המאפשרת למחשבים ולמכונות לתפקד באופן אינטליגנטי.

האבולוציה של טכנולוגיית בינה מלאכותית

האבולוציה של בינה מלאכותית הייתה נושא מרתק ומחקר אינטנסיבי מאמצע המאה ה-20. בשלביה הראשוניים, טכנולוגיית בינה מלאכותית הייתה מערכות מבוססות כללים שיכלו לקבל החלטות על ידי ביצוע סדרה של הוראות סטטיות. עם זאת, ככל שהתחום התבגר, מערכות בינה מלאכותית הפכו למורכבות ומתוחכמות יותר. הופעת הלמידה החישובית, שבה מחשבים יכולים לגשת לנתונים וללמוד בעצמם, הייתה קפיצת מדרגה משמעותית קדימה. אבן דרך קריטית נוספת באבולוציה של בינה מלאכותית הייתה פיתוח רשתות נוירונים, המחקות את פעולת המוח האנושי כדי לעבד מידע. זה הוביל ליצירת למידה עמוקה, שהיא תת-קבוצה של למידה חישובית המשתמשת באלגוריתמים מורכבים כדי לבצע משימות כגון זיהוי תמונה, זיהוי דיבור ותרגום שפות ברמת דיוק גבוהה. האבולוציה המתמשכת של טכנולוגיית בינה מלאכותית מבטיחה להניע חדשנות במגזרים שונים, מה שהופך אותה ליסוד מרכזי בקידמה הטכנולוגית המודרנית.

בינה מלאכותית מאומנת לעומת בינה מלאכותית לא מאומנת

חקר בינה מלאכותית מאומנת: מושגים ויישומים

בינה מלאכותית מאומנת כוללת אימון מכונות באמצעות נתונים מסומנים היטב, כלומר הקלט והפלט מוגדרים בבירור. צורה זו של בינה מלאכותית דומה לתסריט שבו מורה ותלמיד מקיימים אינטראקציה, כאשר המורה הוא האלגוריתם שלומד מערכת הנתונים לאימון. המטרה העיקרית היא שהבינה המלאכותית תלמד דפוס או פונקציה שניתן ליישם על נתונים חדשים ולא נראים כדי לחזות תוצאות. יישומים נפוצים של בינה מלאכותית מאומנת כוללים זיהוי תמונה ודיבור, כאשר המערכת מאומנת בתמונות או מילים מתויגות כך שהיא יכולה ללמוד לזהות ולסווג אותן באופן עצמאי.

העמקה בבינה מלאכותית לא מאומנת: מנגנונים ושימושים

לעומת זאת, בינה מלאכותית לא מאומנת משמשת כאשר המידע המשמש לאימון אינו מסווג או מסומן. למידה לא מאומנת חוקרת כיצד מערכות יכולות להסיק פונקציה כדי לתאר מבנה נסתר מנתונים לא מסומנים. המערכת לא מבינה את הפלט הנכון, אך היא חוקרת את הנתונים ויכולה להסיק מסקנות ממערכות נתונים כדי לתאר מבנים נסתרים מנתונים לא מסומנים. אשכול וקישור הם שתי טכניקות למידה לא מאומנת נפוצות. אלגוריתמים לאשכול משמשים לקיבוץ קבוצת אובייקטים בצורה כזו שאובייקטים באותה קבוצה דומים יותר זה לזה מאשר לאובייקטים בקבוצות אחרות. כללי קישור משמשים לגילוי קשרים בין משתנים במאגרי נתונים גדולים.

השוואה וניגוד בין שני מודלי הלמידה של בינה מלאכותית

בעוד ששני מודלי הלמידה, המפוקח והבלתי מפוקח, חיוניים לתפקוד הבינה המלאכותית, הם משרתים מטרות שונות ומתאימים לסוגים שונים של בעיות. למידה מפוקחת משמשת בדרך כלל כאשר התוצאה ידועה והנתונים מסומנים, מה שהופך אותה לאידיאלית למשימות המבוססות על תחזית. מצד שני, למידה בלתי מפוקחת משמשת להבנת המבנה של נתונים ולחילוץ תובנות משמעותיות ללא ידע מוקדם על התוצאות, מה שהופך אותה למתאימה לניתוח נתונים חוקר. שני המודלים חיוניים לקידום הAI, שכן הם מספקים כלים ומסגרות שונים למכונות ללמוד ולהסתגל.

בינה מלאכותית ביצירת תוכן

שיפור חוויית המשתמש באמצעות התאמה אישית

בינה מלאכותית הפכה לגורם משנה משחק במדיה החברתית, בעיקר על ידי התאמה אישית של חוויית המשתמש לרמות חסרות תקדים. אלגוריתמים של AI מנתחים נתוני משתמש, כולל האינטראקציות, ההתנהגויות וההעדפות שלהם, כדי להתאים תוכן, פרסומות והמלצות לחברים. התאמה אישית זו משתרעת על פני פידים של חדשות, שם בינה מלאכותית אוצרת תוכן שמתיישר עם תחומי העניין של המשתמשים הבודדים, ומגבירה את המעורבות והזמן המושקע בפלטפורמות. על ידי למידה מתמדת מאינטראקציות של משתמשים, בינה מלאכותית משפרת את הרלוונטיות של התוכן שהיא מציגה, ובכך משפרת את חוויית המשתמש הכוללת.

ניתוח נתונים במדיה חברתית

מעבר להתאמה אישית, היכולת של בינה מלאכותית לנתח נתונים ממלאת תפקיד קריטי בהבנת מגמות משתמשים במדיה חברתית וניצולן. כלי ניתוח המופעלים על ידי בינה מלאכותית יכולים לנפות כמויות עצומות של נתונים כדי להבחין בדפוסים ובתובנות שלא היו מורגשים על ידי אנליסטים אנושיים. תובנות אלה מעצבות החלטות אסטרטגיות עבור חברות מדיה חברתית, מפרסמים ויוצרי תוכן כאחד, ומדריכות אותם בפיתוח תוכן ותכנון קמפיינים.

יתר על כן, AI משמש לניהול תוכן בפלטפורמות מדיה חברתית, זיהוי וסימון תוכן בלתי הולם או מזיק. זה לא רק עוזר לשמור על סטנדרטים קהילתיים אלא גם מסייע במאבק במידע מוטעה ובהפצת חדשות מזויפות. המהירות וההיקף שבהם פועל AI הופכים אותה לנכס יקר ערך בשמירה על שלמות המערכות האקולוגיות של המדיה החברתית, ומספקים למשתמשים מרחב בטוח ואמין יותר לעסוק בתוכן וזה עם זה.

מה צופן העתיד

המסלול העתידי של פיתוח ai צפוי להיות מהפכני כמו תחילתו. ככל שטכנולוגיות בינה מלאכותית מתפתחות, אנו יכולים לצפות לאלגוריתמים מתוחכמים יותר שימחישו עוד יותר את הגבולות בין יכולות אנושיות ומכונות. צפוי שבינה מלאכותית תהפוך לאוטונומית יותר, עם היכולת ללמוד ולקבל החלטות בסביבות מורכבות ולא מובנות. שילוב בינה מלאכותית עם טכנולוגיות מתפתחות אחרות כמו מחשוב קוונטי ואינטרנט של הדברים (IoT) צפוי לפתוח אפשרויות חדשות, החל מרפואה מותאמת אישית מתקדמת ועד ערים חכמות. ככל ששיקולים אתיים ומסגרות ממשל מתפתחים במקביל, בינה מלאכותית תמשיך לעצב מחדש את עולמנו, ותציע הזדמנויות חסרות תקדים לצמיחה וחדשנות.

תוכנות בינה מלאכותית עבור כתיבת תוכן טקסטואלי

chatGPT

chatGPT של OPENAI הוא הכלי הכי ישיר לתקשורת בין בני אדם לבין המודל הפופולארי בעולם. בעזרתו ניתן לבקש בקשות טקסטואליות (דרך טקסט), ולקבל מגוון רחב של תוצרים. ניתן לבקש מ-chatGPT לענות על שאלות, לכתוב תכנים כמו מאמרים או פוסטים, ליצור טבלאות ועוד. כיום הגישה ל-chatGPT היא בתשלום עבור מצטרפים חדשים, ואילו מי שפתח בשלב מוקדם חשבון, יכול להשתמש בו בחינם עוד היום. אם אתם מתבאסים שלא פתחתם חשבון מוקדם, אל תדאגו! ישנם עוד המון כלים חינמיים שמשתמשים באותו המודל בדיוק, ויכולים לעזור לכם להגיע לתוצאות מדהימות.

פולי

פולי היא חברה ישראלית שלקחה את המודל של צ'אטGPT ויצרה ממשק נוח עבור משתמשים בעברית. בנוסף לכך, הכלי מותאם לעברית ולכן הוא ייצר תוצרים באיכות יותר גבוהה. אתם יכולים להתנסות בו ממש כאן. מעולה למי שצריך לכתוב דברים מובנים כמו מאמרים, פוסטים או דפי נחיתה.

https://youtu.be/7ZhN2uGYEXQ

רובי בוט

רובי בוט הוא כלי ישראלי וחינמי שמנגיש לנו את הבוט של chatGPT לשפה העברית. לפי דעתי זה הכלי העברי הכי נוח מבין הכלים החינמיים. מעולה למי שרוצה כלי חינמי בעברית, ומעוניין בתשובות פתוחות יותר ממה שפולי נותן (כמו שאלות לתשובות, רעיונות וכו'). רוצים להתנסות? לחצו כאן.

תוכנות בבינה מלאכותית ליצירת תמונות

Dall-E-2 

DALL-E 2, הכלי  ליצירת תמונות AI של OPENAI כמו בכל כלי בינה מלאכותית, DALL-E 2 אינו מושלם ועלול להניב מדי פעם תוצאות לא עקביות או שטויות, הדורשות התערבות ידנית. עם זאת, DALL-E 2 נשאר כלי חדשני שפותח אפיקים חדשים ליצירת תמונות, מה שהופך אותו לתוספת חשובה לערכת הכלים. הבעיה העיקרית בעבודה עם DALL-E 2, היא שהוא בתשלום עבור נרשמים חדשים, ושעל מנת להוציא תוצרים יפים בעזרת DALL-E 2 צריך לדעת איך לעבוד עם בינה מלאכותית. למי שDALL-E 2 אינה נוחה או נגישה לו, ישנן עוד המון תוכנות בבינה מלאכותית עבור יצירת תמונות.

CANVA AI

עבור מי שיש לו חשבון קאנבה בגרסת הפרו יכול ליצור עיצובים מאפס או לערוך תמונות באמצעות כלי הAI של קאנבה. קאנבה מתממשקת עם DALL-E-2 כך שאין צורך בפתיחת חשבון בDALL-E 2 ומאפשרת ליצור תמונות, ליצור עיצובים ולערוך תמונות. לדוגמא בסרטון הזה אני מציג איך אני עורך תמונה ומוסיף שיער לדה-רוק.

playgroundAI

פלאייגראונד היא אחת התוכנות הטובות ביותר ליצירת תמונות באמצעות AI, והבונוס העיקרי שלה היא שהיא גם חינמית וגם נוחה לשימוש. באמצעות מגוון פילטרים, פלאייגראונד מוסיפה מילות מפתח בהתאם לפילטר ומאפשרת ליצור תמונות מדהימות עם אפס ניסיון! נסו בעצמכם

דוגמאות ליצירות שנעשו ע"י playgroundAI

מוח במנורה תוכנה בבינה מלאכותית, מה זה בינה מלאכותית, מה זה AI פלאייגרונד

תוכנות בבינה מלאכותית ליצירת וידאו

kapwing – קאפווינג

Kapwing היא פלטפורמת עריכת וידאו ותמונות מקוונת צדדית המציעה מספר תכונות המופעלות על ידי AI כדי לשפר את תהליך העריכה והיצירה. להלן כמה תכונות AI בולטות שסופק על ידי קאפווינג:

1. כתוביות אוטומטיות: תכונת הכתוביות האוטומטית המופעלת על ידי בינה מלאכותית של Kapwing מייצרת אוטומטית כתוביות לסרטונים על ידי תמלול תוכן האודיו. זה חוסך זמן ומאמץ ליוצרי תוכן שרוצים להוסיף כתוביות לסרטונים שלהם.

2. הסרת רקע: עם תכונת הסרת הרקע המופעלת על ידי AI של Kapwing, משתמשים יכולים להסיר בקלות את הרקע מתמונה או סרטון. זה שימושי במיוחד ליצירת תמונות מוצר בעלות מראה מקצועי, בידוד אובייקטים או יצירת שכבות-על שקופות.

3. העלאת קנה מידה של תמונה ווידאו: Kapwing משתמש באלגוריתמים של AI כדי לשדרג תמונות וסרטונים ברזולוציה נמוכה, ולשפר את האיכות והחדות שלהם. זה מועיל כאשר עובדים עם קבצי מדיה ישנים או באיכות נמוכה יותר.

4. יצירת מונטאז' וידאו: תכונת מונטאז' הווידאו המופעלת על ידי AI של Kapwing מאפשרת למשתמשים ליצור קולאז'ים דינמיים של וידאו באופן אוטומטי. פשוט על ידי בחירת סט של תמונות או סרטונים, אלגוריתם הAI מסדר ועורך אותם יחד לכדי מונטאז' מושך מבחינה ויזואלית.

5. שינוי גודל וידאו חכם: תכונת שינוי גודל הווידאו החכם המופעלת על ידי AI של Kapwing מתאימה אוטומטית את ממדי הווידאו כך שיתאימו ליחס הגובה-רוחב הרצוי או לדרישות הפלטפורמה. זה מבטיח שסרטונים מותאמים כראוי עבור פלטפורמות שונות של מדיה חברתית או גדלי מסך.

6. עריכת AI: בקאפווינג יש אפשרות לתת לקאפווינג למצוא את הקטעים המתים בסרטון ולחתוך אותם באופן אוטומטי.

תכונות אלו המופעלות על ידי AI המסופקות על ידי Kapwing מפשטות ומשפרות את תהליך העריכה, חוסכות זמן ומאמץ למשתמשים תוך הפקת תוצאות באיכות מקצועית. מבין התוכנות בבינה מלאכותית ליצירת וידאו, זאת הכי מומלצת בגלל הפיצ'רים שלה וההתממשקות שלה לעברית

Runway Gen 2  – ראנווי דור 2

Runway Gen 2 הוא אתר המתמקד בעריכת וידאו בסיוע AI. הוא מציע מגוון תכונות מתקדמות הממנפות בינה מלאכותית כדי לשפר את תהליכי היצירה והעריכה של וידאו. הנה כמה תכונות AI בולטות שסופקו על ידי Runway Gen 2 לווידאו:

1. העברת סגנון: Runway Gen 2 משתמש באלגוריתמי בינה מלאכותית לביצוע העברת סגנון בסרטונים, מה שמאפשר למשתמשים להחיל את הסגנון החזותי של סרטון או תמונה אחד על גבי אחר. תכונה זו מאפשרת ביטוי יצירתי ומסייעת בהשגת אפקטי וידאו ייחודיים ואמנותיים.

2. הסרת אובייקטים: עם תכונת הסרת אובייקטים של Runway Gen 2 המופעלת על ידי AI, משתמשים יכולים להסיר אוטומטית אלמנטים או אובייקטים לא רצויים מסרטונים. זה יכול להיות שימושי במיוחד להסרת הסחות דעת, סמלי לוגו או אלמנטים לא רצויים אחרים מהצילומים.

3. מעקב אחר תנועה: Runway Gen 2 משתמש במעקב תנועה מבוסס בינה מלאכותית כדי לעקוב אחר אובייקטים או אזורים ספציפיים בסרטון. זה מאפשר למשתמשים להחיל אפקטים או שינויים באופן סלקטיבי על אותם אזורים במעקב, לשפר את האפשרויות היצירתיות ולאפשר עריכה מדויקת.

4. Deepfake Generation: Runway Gen 2 מציע כלים ליצירת סרטוני Deepfake, הכוללים החלפת פנים של אדם בסרטון בפנים של מישהו אחר. ניתן להשתמש בתכונה זו למטרות יצירתיות שונות, כגון יצירת אפקטים חזותיים או למטרות בידור.

5. סינתזת וידאו: Runway Gen 2 מאפשר למשתמשים לסנתז סרטונים חדשים על ידי שילוב קטעי וידאו קיימים. אלגוריתמי AI מנתחים וממזגים את סרטוני הקלט כדי ליצור מעברים חלקים וליצור קומפוזיציות מושכות מבחינה ויזואלית.

תכונות אלו מאפשרות למשתמשים להתנסות בעריכת וידאו, לשחרר את היצירתיות שלהם ולהשיג תוצאות מרשימות שאולי לא ניתן להשיג בקלות באמצעות שיטות עריכה מסורתיות בלבד.

רוצים ללמוד איך להשתמש בכלי בינה מלאכותית?

מעוניינים ללמוד איך להשתמש בכלי AI? אם אתם בעלי עסקים, משווקים דיגיטליים או יוצרי תוכן, ואתם רוצים ללמוד להשתמש בכלי AI כדי להקפיץ את היכולות שלכם צעד אחד למעלה ולהקל על החיים שלכם, זה הקורס בשבילכם! קורס מפורט שילמד אתכם איך להתשתמש בAI כדי לקבל את התוצאות המדהימות שאתם רואים מסביבכם ולהפוך את העבודה שלכם לקלה עד כמעט אוטומטית! למה אתם מחכים?תשאירו פרטים עכשיו!

מה זה בינה מלאכותית? קורס בינה מלאכותית

אולי יעניין אותך גם...

מה זה UGC: תוכן גולשים שמקדם את המותג שלך

תוכן מבוסס משתמשים (UGC – User Generated Content ) הפך במהירות להיבט מרכזי באסטרטגיות שיווק מודרניות, כאשר מותגים רבים מזהים את הפוטנציאל שלו לטפח קשרים אותנטיים, להגביר את אמון הצרכנים ובסופו של דבר להגביר את המכירות. אבל תחילה בואו נבין מה זה UGC?